Aiemmat Nappulakisat

Nappulakisat 24.10.2015 Idänpään Torppa. Yhteensä 19 osanottajaa.

A-Ryhmä

1.Kim Forsbacka TammerSh  4,5p/5, 2.Lauri Kimpimäki TammerSh 4p, 3.Eetu Ahola KäpSK  3p, 4. Matias Pajarre TammerSh  2p, 5.Toni Vainikka  HämSK 1p, 6. Max Nyberg   HSK 0,5p.

 B-Ryhmä

1. Ilkka Koota  TUTS  4,5p/5, 2.Kaarle Kääriäinen  Helsinki 4p, 3.Milo Sarajärvi  AkaaS  3p, 4.Juho Kimpimäki TammerSh 2,5p, 5.Samuli Mannerkoski HämSK 1p, 6.Konsta Rasimus  Tampereen kilpakerho 0p

 C-Ryhmä

1.Sini Jokinen  TammerSh 5p/6 (vertailuvoitto, voittamalla keskinäisen pelin Rajaniemen kanssa), 2. Luukas Rajaniemi Shakkilinna  5p, 3.Otto Ruokamo KäpSK 4p, 4.Topi Lahtinen HämSK 3p, 5.Aurora Lappi  Pässi  2,5p, 6. Miska Moisio  TammerSh  1p, 7. Heikki Lunnikivi  HämSK  0,5p

 

Hämeenlinnan nappulashakkikisat  15.3. 2014 , Yht. 22 osanottajaa.
A-ryhmä (Alkukilpailu A1 6 pelaajaa ja A2 5 pelaajaa)
1.Olli Järviniemi TammerSh (voitti uusinnassa Niilo Uusitalon)
2.Niilo Uusitalo JärvSK
3
.Lauri Bederdin JärvSK (voitti uusinnassa Eero Tyrväisen)
4.Eero Tyrväinen S-Linna
5.Klaara Mäki-Uuro HSK (voitti uusinnassa Santeri Kumpumäen)
6.Santeri Kumpumäki JyS
7.Eeli Ogata HämSK (voitti uusinnassa Santeri Rosbergin)
8.Santeri Rosberg HämSK
9.Matias Pajarre TammerSh (voitti uusinnassa Oskar Vihriälän
10.Oskar Vihriälä HämSK
11.Jaakko Hyytiä HämSK

B-Ryhmä
1.Oskari Aulanko Espoo  Jys 5p/5
2.Volter Aapola  Etvas 4p
3.Toni Vainikka HämSK 2p
4.Pauli Rosenberg Kj/Snellman 1,5 (vertailu:väri)
5.Luca Nicoletti Järvenpää  1,5p
6.Simo Kohetkov Kangasala 1p


C-Ryhmä
1.Samuli Mannerkoski HämSK 4p/4
2.Aurora Lappi Pässi 3p
3. Sini Jokinen Tampere 1p (vert. väri)
4.Nuuti Ogata HämSK 1p
5.Katja Kohetkova  Kangasala1p

 

Nappulashakkikisat  23.3. 2013 Wetterhoffilla, tulokset: (A-ryhmä pelattiin kahdessa viiden pelaajan alaryhmässä)

 


1.   Arvo Valkama  TSY 5p (Voitti uusinnassa Lauri Bederdin)
2.   Lauri Bederdin JärvSK 4p
3.     Joona Uusitalo JärvSK  4p (Voitti uusinnassa Otso Pesosen)
4.   Otso Pesonen 3p HämSK
5.   Hanna Laihonen JyvSK 3p (Voitti uusinnassa Niko Hätösen)
6.   Niko Hätönen  Shakkilinna 2,5p
7.   Topias Hyytiäinen TammerSh  2p (Voitti uusinnassa Julius Lunnikiven)
8.   Julius Lunnikivi HämSK 1p
9.   Niilo Uusitalo JärvSK 1p (Voitti uusinnassa Leo Rosendahlin)
10.Leo Rosendahl JärvSK 0,5

B-Ryhmä (kääntövärein)
1. Olli Järviniemi  Shakkilinna  6p (voitti uusinnassa Otso Väisäsen)
2.   Otso Väisänen TSY  5p
3.   Julius Peimari TSY 1,5p
4.   Matias Pajarre Shakkilinna  0,5p

C-Ryhmä
1.   Tuure Mäki-Uuro  HSK 7,5p (Voitti uusinnassa Klaara Mäki-Uuron)
2.   Klaara Mäki-Uuro HSK 6,5p
3.   David von Schulman 4p
4.   Toni Vainikka  HämSK  3,5p  
5.   Robert von Schulman  2,5p
6.   Rebekka Laihonen JyS 2,5p
7.   Aada Vainikka HämSK  1,5p
8.    Veronika Laihonen JyS 1p

 

 

 

Hämeenlinnan nappulashakkikisat 31.3. 2012 Wetterhoffin talo, Wanha kutomo. Yhteensä 19 osanottajaa. 
Tulokset
A-ryhmä 1.Toivo Keinänen MatSK 4p, 2.Niko Poranen TammerSh 4p, 3.Elias Lehtinen LoimSK 3p, 4.Joni Seppälä HämSK 2p, 5.Kim Forsbacka S-Linna 1,5p, 6.Topias Hyytiäinen TammerSh 0,5p. B-ryhmä 1.Joose Lehtinen LoimSK 4p, 2.Toni Poranen TammerSh 3,5p, 3.Veikko Laitamäki S-Linna 3,5p, 4.Pietari Oikarinen HämSK 2p, 5.Noa Järvensivu TammerSh 2p, 6.Klaara Mäki-Uuro HSK 0p. C-ryhmä 1.Otso Pesonen HämSK 5,5p, 2.Ville Lepola LahS 5,5p, 3.Luukas Järvensivu TammerSh 4p, 4.Tuomas Virtanen NurmSK 2,5p, 5.Repe Rendic HämSK 1,5p, 6.Alexandr Malmberg 1p, 7.Eetu Sinerväinen LahS 1p. Tasapistesijoitukset vertailtu: 1.Keskinäinen peli 2.Voittojen määrä 3.Kärki: Viimeisen tulos pois 4. Väri: Enemmän pelejä mustilla, jos sama, keskinäinen peli mustilla voittaa.Ryhmävoittajien yhteiskuva albumissa.


HÄMEENLINNAN NAPPULASHAKKIKISAT IDÄNPÄÄN TORPALLA 19.3.2011 TULOKSET: 1.Teemu Virtanen Nurmijärvi 8p , 2.Ossi Ketola Vammala 7p, 3.Pietari Oikarinen Hämeenlinna 6p, 4.Joni Seppälä Hämeenlinna 4,5p, 5.Mikko Pirttikoski Hämeenlinna 4p, 6.Valo Hallman Hämeenlinna 3,5p, 7.Markus Laine Lahti 2p, 8.Vlad Kolganov Lahti 1p, 9.Dani Söderblom Lahti 0p.