HämSK turnaus 2019

HämSK  turnaus 29.-30.6 2019

Pelipaikka:Idänpään Torppa, Torpantie 16, 13210 Hämeenlinna.Maksuton pysäköinti isossa pihassa.  Rautatieasemalle 1,2km. Keskustasta pääsee busseilla lähelle.

Selokelpoinen 5-kierroksinen vajaakierroskilpailu. Lisenssi vaaditaan.

 Ilmoittautumiset:

Torstai 27.6 mennessä, ensisijaisesti sähköpostilla: simo.torkkola@gmail.com  tai puh  041-507 9190 (klo 16 jälkeen) tai teemu.kunelius@hotmail.fi

 Osanottomaksut:

35€, nuoret 1999 ja myöhemmin syntyneet 20€. SM ja KvM ei osanottomaksua, fidemestarit 20€. Jälki-ilmoittautumislisä 10€.

Aikataulu:

Osanoton varmistus ja jälki-ilmoittautumiset la klo 8.30-9.15.

Lauantai   1.kierros  klo 10.00,  2.kierros  klo 14.00, 3.kierros klo 18.00

                      Sunnuntai 4.kierros  klo 10.00,  5.kierros  klo 14.30  

 Peliaika ja paritusohjelma

70 min. + 30 sekuntia/siirto. Paritus Swiss-Manager ohjelmalla.

Palkinnot: Jaetaan pelien päätyttyä. Ryhmien kolme parasta palkitaan.

Majoitus: Hotelleista suosittelemme kahta, jossa kisatarjous:

 

Sokos hotel Vaakuna, Possentie 7, Hämeenlinna. (Pelipaikalle vain reilu kilometri)

Tarjoushinta tunnuksella ”Hämeenlinnan Shakkikerho” 25.5.2019 asti.

Standard yhden hengen huone 100 euroa / huone / yö

Standard kahden hengen huone 115 euroa / huone / yö

Varaukset puh +358201234636 tai  vaakuna.hameenlinna@sokoshotels.fi

 

Scandic Hämeenlinna City  (ydinkeskustassa, pelipaikalle noin 2km)

Raatihuoneenkatu 16, 13100 Hämeenlinna,  puh03 41081632

Käyttämällä linkkiä   http://www.scandichotels.fi/?bookingcode=FIARB 

saa alennusta päivän hinnasta. Varaukset 14 vuorokautta ennen saapumista ja sen voi perua klo 18.00. mennessä tulopäivänä.

 Ilmoittautuneet

1.Pekka Rasimus HämSK 

2.Pasi Paasonen LauttSSK

3.Joona Lehtinen TUTS

4.Niilo Nissinen  USA

5. Markku Raitanen JyS

6.Mika Pirttimäki JyS

7.Martti Hamina HartSK

8.Darren Reed  TammerSh

9.Asko Havumäki LoimSK

10.Eino Paasikangas LoimSK

11.Niklas Jaakkola TammerS

12.Teemu Miettinen Gambiitti

13. FM Petri Hokkanen JoeSK

14. FM Timo Pääkkönen SKComeOn

15.Jarkko Hamberg  LahS

16. Aimo Heino LahS

17.Kalevi Tuomisto VammSK

18. Jaakko Helanti  Moukat

19.Miska Moisio TammerSh

20.Jan Engelberg KymS

21.Arvo Vilkko HämSK

22. Veikko Rantanen AkaaS

23. Marko Salmi RSY

24. M Sauli Alho SK ComeOn

25.Elias Keso TammerSh

26.Hannu Filen HämSK

27.Heini Rinne SK ComeOn

28.Patrik Järvelin KSY

29. Keijo Riekkinen SalSK

30.Marko Löyttyniemi PSY

31.Pessi Heino EtVaS

32. Lauri Komulainen LahS

33.Juha Piho HyvSK

34. Veli Vehkalahti LahS

35.Martti Tuominen LahS

36.Jarkko Hellström LoimSK

37.Harri Mikkonen AkaaS

38. Per Ertbjerg I-HSK

39.Jukka Johansson Gambiitti 

40. Matti Grönroos KirkSK

41. Henri Nordlund EtVaS

42.Timo Kekäläinen HämSK

43.Ismo Syrjälä TammerSh

44.Ilpo Fager-Pintilä HämSK

 

 

 

 

GDPR: Tuloksia ja niistä muodostettuja tilastoja voidaan toimittaa julkaistavaksi myös muilla verkkosivuilla, teksti-tv:ssä, televisiossa, sanoma- ja aikakauslehdissä, sosiaalisessa mediassa sekä Suomen Shakkiliiton tai Hämeenlinnan Shakkikerhon hallinnoimissa video- ja valokuvagallerioissa.Turnauksen yhteydessä osallistujia voidaan kuvata ja videoida.